Kalendář akcí

Kalendář akcí Collegia v roce 2019

Aktivity jsou uspořádány ve vzestupném chronologickém sledu.


Přehled termínů hudebních aktivit nejen pro děti a mladé lidi naleznete také v kalendáři Pištiklubu


11. - 13. ledna 2019
Živá muzika pro domov i školu III

Třetí setkání z cyklu víkendových sletů milovníků zpěvu a instrumentální hry nad nepříliš obtížnými partiturami. Tuto událost iniciují a organizují aktivní absolventi Semináře waldorfské pedagogiky v Praze, kteří mají chuť pokračovat a dále se zdokonalovat v nastoupené cestě k hudebním múzám.

Místem setkání bude tentokrát Mateřská škola Maitrea ve Slušticích
20. ledna 2019 ve 13,30
Koncert Pištibandu v Černé Hoře

Na pozvání Domova pro seniory vyjíždí Pištiband ke koncertování do Černé Hory.


1. - 3. února 2019
Výjezdní Pištivíkend na Vysočině

Členové Pištiklubu vyrazí tentokrát do Havlíčkovy Borové k společnému muzicírování, pohybu na sněhu i na ledu a nedělnímu vyhrávání v kostele.

12. - 14. dubna 2019
Živá muzika pro domov i školu IV

Čtvrté setkání z cyklu víkendových sletů milovníků zpěvu a instrumentální hry nad nepříliš obtížnými partiturami. Tuto událost iniciují a organizují aktivní absolventi Semináře waldorfské pedagogiky v Praze, kteří mají chuť pokračovat a dále se zdokonalovat v nastoupené cestě k hudebním múzám.

Místem setkání bude tentokrát Waldorfské lyceum v Praze - Opatově.
8. - 12 května 2019
Otvírání studánek s muzikou

Jarní setkání rodin s dětmi se společným zpěvem a muzicírováním zakončené tradiční slavností Otvírání studánek. Navštívíme rodinou farmu Želichov u Vlašimi, kde budou našimi hostiteli Irena a Jan Pešoutovi.

21. - 28. července 2019
Letní hudební dílna souborové hudby pro -náctileté na Fořtu

V tomto roce chceme vyzkoušet nový programový formát. Kromě vlastních mladých hudebních sil pozveme na náš oblíbený biodynamický statek Fořt mladé hudebníky z celé republiky ke společnému tvoření muziky.

10. - 17. srpna 2019
Hudební setkání rodin v Podkrkonoší

Ani letos nebude přerušena dlouholetá tradice pobytu rodis hudbou na biodynamické farmě ve Fořtu v Podkrkonoší.

Termín je již závazný, ceny jsou v jednání a podrobnosti, zvláště programové, jsou zatím předmětem právě probíhající domluvy.27. srpna - 1. září 2019
Pištitábor Červená Lhota

Prázdniny už popáté uzavřeme setkáním mladých hudebníků s vyhráváním na Červené Lhotě. V letošním roce bude pobyt omezen jen na jeden týden. Hostit nás bude - podobně jako v minulých letech - starobylá fara v Deštné poblíž Jindřichova Hradce, odkud bude Pištiband vyjíždět k pravidelnému vystupování na zámku.


27. - 30. října 2018
Výjezdní Pištivíkend na Chřibech

S postupujícím podzimem je vhodná doba svolat opět Pištiband ku společnému vyhrávání. Tentokrát mladí hudebníci zamíří do podhůří Chřibů - tedy do Cetechovic, ležících na úpatí Buchlovských kopců. Společně budou studovat nové repertoárové kusy a pomohou s muzikou při nedělních bohoslužbách v kostele ve Střílkách.26. - 28. ledna 2018
Víkendové hudební setkání ve Slušticích

Slet milovníků zpěvu a instrumentální hry nad nepříliš obtížnými partiturami.

V centru naší pozornosti bude kánonické zpívání s instrumentálním doprovodem, čtyřhlasé repetitivní zpěvy z Taizé, sborová tvorba s přihlédnutím k adventnímu a vánočnímu času. Novinkou je zařazení hodinky eurytmie a poslechový seminář12. - 14. května 2017
Jarní Pištivíkend v Holasicích

Hudební pozornost bude věnována novinkám v repertoiru Pištibandu a přípravě programu na hudební výlet do Dačic.
24. - 26. listopadu 2017
Adventní hudební setkání na Dolní Moravě

V centru naší pozornosti bude, kromě adventního zpívání a vyhrávání, návštěva některého z koncertů a tím i poznání a podpora zajímavého projektu Vím já kostelíček zaměřeného na obnovu varhan v malých lokalitách někdejších Sudet v oblasti Králického Sněžníku.24. - 26. listopadu 2017
Pištiband na adventním jarmarku v Liberci

Na pozvání přátel z waldorfské první třídy v Liberci se vypravíme na první Pištibandový výjezdní koncert.

Smyslem tohoto rozšířeného víkendového výjezdu Pištibandu je pomoci oživit první adventní jarmark začínající waldorfské školy v Liberci muzikou a dílničkami.

Creative Commons License